فیلم

(۱۹۸۸) Rain Man

به دنبال مرگ پدر، چارلی با نامزد خود به زادگاه خود می آید ودر آنجا متوجه می شود پدر ارثیه سه میلیون دلاری خود را به شخص ناشناسی واگذار کرده است. در آنجا وی متوجه می شود که برادری دارد که وجودش را از وی پنهان کرده اند.

بیشتر بخوانید

(Black Swan (2010

قوی سیاه داستان زجری است که یک هنرمند برای اثبات توانایی هایش می کشد. کمال گرایی، غایت خواست یک هنرمند به ویژه یک بالرین است و قوی سیاه نشان می دهد که یک بالرین برای رسیدن به این کمال چه مراحل زجرآوری را باید طی کند

بیشتر بخوانید

(Revolutionary road (2008

شخصیت‌های داستان مرز بین عاقلی و دیوانگی را بررسی می‌کنند. خروج از جریان نرمال و معمول زندگی ممکن است به معنای ناپختگی و دیوانگی تلقی گردد. این فیلم داستان فروپاشی خانواده ویلر را به تصویر می‌کشد.

بیشتر بخوانید

(Full Metal Jacket (1987

جنگ! موضوعی که این روزها ترس از آن بیش از هر زمان بر سر ما سایه افکنده! جنگ آدم‌ها را از این رو به آن رو می‌کند، آنها را تبدیل به سربازانی تشنه به خون می‌کند، سربازانی که فراتر از نیروی منطق، ماشه را می‌کشند. فیلم غلاف تمام فلزی، فیلمی ضدجنگ است که چهره زشت...

بیشتر بخوانید

(۱۹۹۸) Truman show

فرزند‌خوانده‌ها در جستجویی دایمی برای کشف ریشه و تاریخچۀ خود و به عبارتی هویت واقعی خود هستند. در مورد ترومن باید گفت که او نه تنها در کنار والدین بیولوژیک خود بزرگ نشده است بلکه محیط اطراف او نیز احساسی از غیرواقعی بودن را القا می‌کرده است.

بیشتر بخوانید

(۲۰۱۱) The Intouchables

فیلم درمورد مردی به نام فیلیپ یک میلیونر روشنفکر از طبقه اشرافی پاریس است. وی بعد از تصادف از گردن به پایین فلج شده است و برای همین نیازمند شخصی برای مراقبت شبانه روزی ازخود می‌باشد.

بیشتر بخوانید

(A moment to remember (2004

نام اصلی فیلم به زبان کره‌ای به معنای «پاک‌‌کن در سر» است. فیلم لحظه‌ای برای به یاد سپردن با موضوعاتی مانند خاطرات گذشته، بیماری لاعلاج و کشنده و مرگ عزیزان سروکار دارد. سوچین به صورت اتفاقی چوی را در سوپرمارکت می‌بیند. این دیدار خیلی زود تبدیل به رابطه‌ای عاشقانه می‌شود.

بیشتر بخوانید

(۲۰۱۲) Silver Linings Playbook

در فیلم «دستور‌العمل بازی خوش‌بینی» می‌توانیم به بررسی ویژگی‌های اختلال دوقطبی، تفکر جادویی در افراد وسواسی و سوگ بپردازیم. بعد از اینکه انیستیتوی روانی با مشکلات مالی مواجه شد و محدودیت هایی در پذیرش بیماران داشت، معلم سابق، پت سولیتانو پیش والدین اش بر می گردد و تلاش می کند روابط اش را با همسر...

بیشتر بخوانید

(Taxi driver (1976

تراویس بیکل پس از پایان خدمتش در نیروی دریایی، به جستجوی خویشتن خود برمی‌خیزد. او می‌خواهد خویشتنی را خلق کند که در خدمت جامعه و قهرمان آن است. او پس از آنکه در تلاش‌های خود برای خروج از تنهایی در مسیر عشق شکست می‌خورد به خشونت روی می‌آورد.

بیشتر بخوانید

(The lives of the others (2006

داستان فیلم «زندگی دیگران» در مورد نظارت حکومت آلمان شرقی بر زندگی شهروندان خود است، امری که بر اثر افزایش فشارهای سنگین روانی بر مردم منجر به افزایش نرخ خودکشی در این کشور می‌شد. فیلم فضای «وحشت روانی» (Psychological terror) حاکم بر زندگی شهروندان را نشان می‌دهد.

بیشتر بخوانید
1 2 3 4