فیلم

(۱۹۹۸) Truman show

فرزند‌خوانده‌ها در جستجویی دایمی برای کشف ریشه و تاریخچۀ خود و به عبارتی هویت واقعی خود هستند. در مورد ترومن باید گفت که او نه تنها در کنار والدین بیولوژیک خود بزرگ نشده است بلکه محیط اطراف او نیز احساسی از غیرواقعی بودن را القا می‌کرده است.

بیشتر بخوانید

(۲۰۱۱) The Intouchables

فیلم درمورد مردی به نام فیلیپ یک میلیونر روشنفکر از طبقه اشرافی پاریس است. وی بعد از تصادف از گردن به پایین فلج شده است و برای همین نیازمند شخصی برای مراقبت شبانه روزی ازخود می‌باشد.

بیشتر بخوانید

(A moment to remember (2004

نام اصلی فیلم به زبان کره‌ای به معنای «پاک‌‌کن در سر» است. فیلم لحظه‌ای برای به یاد سپردن با موضوعاتی مانند خاطرات گذشته، بیماری لاعلاج و کشنده و مرگ عزیزان سروکار دارد. سوچین به صورت اتفاقی چوی را در سوپرمارکت می‌بیند. این دیدار خیلی زود تبدیل به رابطه‌ای عاشقانه می‌شود.

بیشتر بخوانید

(۲۰۱۲) Silver Linings Playbook

در فیلم «دستور‌العمل بازی خوش‌بینی» می‌توانیم به بررسی ویژگی‌های اختلال دوقطبی، تفکر جادویی در افراد وسواسی و سوگ بپردازیم. بعد از اینکه انیستیتوی روانی با مشکلات مالی مواجه شد و محدودیت هایی در پذیرش بیماران داشت، معلم سابق، پت سولیتانو پیش والدین اش بر می گردد و تلاش می کند روابط اش را با همسر...

بیشتر بخوانید

(Taxi driver (1976

تراویس بیکل پس از پایان خدمتش در نیروی دریایی، به جستجوی خویشتن خود برمی‌خیزد. او می‌خواهد خویشتنی را خلق کند که در خدمت جامعه و قهرمان آن است. او پس از آنکه در تلاش‌های خود برای خروج از تنهایی در مسیر عشق شکست می‌خورد به خشونت روی می‌آورد.

بیشتر بخوانید

(The lives of the others (2006

داستان فیلم «زندگی دیگران» در مورد نظارت حکومت آلمان شرقی بر زندگی شهروندان خود است، امری که بر اثر افزایش فشارهای سنگین روانی بر مردم منجر به افزایش نرخ خودکشی در این کشور می‌شد. فیلم فضای «وحشت روانی» (Psychological terror) حاکم بر زندگی شهروندان را نشان می‌دهد.

بیشتر بخوانید

(A Man Called Ove (2015

داستان این فیلم آشنایی اتفاقی خانواده‌ای ایرانی در سوئد با یک مرد سوئدی بد اخلاق است. اوه پیرمردِ عبوس و ترش‌روی ۵۹ سالهٔ محله است که به همسایه‌ها و دیگران روی خوش نشان نمی‌دهد و در فکر خودکشی است.

بیشتر بخوانید

(۲۰۱۰) (In a better world (Heaven

فیلم «در دنیایی بهتر» یا «انتقام» در مورد خشونت، ارعاب و واکنش افراد به این شرایط است: بخشش یا انتقام؟ پس از آنکه کریستین با چاقو فرد قلدر را تهدید و از الیاس دفاع می‌کند، رابطه دوستی میان آنها آغاز می‌شود. رابطه آنها حول مفاهیم خشونت و انتقام قوی‌تر می‌گردد.

بیشتر بخوانید

(۲۰۰۹) Brothers

فیلم «برادران» بیش از هرچیز در مورد رقابت همشیرها، احساس گناه، مرگ روانی و تکرار ترومای بین‌نسلی است. در اواخر فیلم شاهد بازگشت سم از جنگ هستیم. تن او در بازگشت سالم است اما زیست روانی او دچار فروپاشی شده است، روانی چندپاره در تنی یکپارچه.

بیشتر بخوانید

(۲۰۰۳) Lost in translation

فیلم گمگشته در ترجمه درباره رابطه میان باب و شارلوت است. باب بازیگر دنیای هالیوود است که برای فرار از همسر و خانواده و بازی در تبلیغ برند الکل به توکیو آمده است. شارلوت نیز خود را در دنیایی می‌بیند که امکان تعامل مؤثر در آن برایش وجود ندارد.

بیشتر بخوانید
1 2 3 4