کتاب

سرمشق‌های بالینی ملانی کلاین و دانلد وینیکات

معرفی کتاب سرمشق‌های بالینی ملانی کلاین و دانلد وینیکات به قلم جان آبرام و رابرت هینشلوود است که در ایران با ترجمه مریم شفیع خانی توسط نشر قطره به چاپ رسیده است.

بیشتر بخوانید

رشک

معرفی کتاب رشک به قلم کیت باروز، روانکاو و عضور انجمن روانکاوی بریتانیا است. که در ایران با ترجمه مریم خدادادی به چاپ رسیده است.

بیشتر بخوانید

مرزها و تخطی از مرزها در روانکاوی

معرفی کتاب مرزها و تخطی از مرزها در روانکاوی به قلم گلن گابارد روانکاو آمریکایی است خواندن این کتاب برای روانکاوان، روانشناسان بالینی‘ و رزیدنت های روانپزشکی ضروری است.

بیشتر بخوانید

لیبیدو

معرفی کتاب لیبیدو به قلم راجر کندی، ما را با ایده ی معروف فروید درباره ی لیبیدو که سکس را در محوریت روانکاوی قرار می دهد خاستگاه لیبیدو، کاری که می کند و آنچه بدان منجر می شود، آشنا می کند.

بیشتر بخوانید

فروید و پس از او ( اساس تاریخ روانکاوی معاصر )

معرفی کتاب فروید و پس از او مخاطبان را وامیدارد که به ذهن، رشد و تجربیات درونی خود نگاه دیگری بیندازند و شناخت بهتر و دقیقتری نسبت به روانکاوی به دست بیاورند.

بیشتر بخوانید

خلق یک ذهن روانکاوانه ( روش و نظریه‌ای روانکاوانه )

معرفی کتاب خلق یک ذهن روانکاوانه به قلم فرد بوش، نویسنده، آموزشگر و تحلیلگر حوزه روان‌کاوی است که در ایران با ترجمه توفان گرگانی و سحر شهنازی به چاپ رسیده است.

بیشتر بخوانید

درس های فروید برای زندگی

معرفی کتاب درس های فروید برای زندگی با زبانی ساده و روان، تحلیل نظریه فروید را از پدیده‌هایی شرح می‌دهد که در جای‌جای زندگی روزمره خود با آن سروکار داریم. از عشق و خیانت، تا جوک‌ها و شوخی‌ها.

بیشتر بخوانید

درآمدی بر آراء ملانی کلاین

معرفی کتاب درآمدی بر آراء ملانی کلاین به قلم هانا سیگال از مشهورترین روانکاوان کلاینی است که در این کتاب شما را با مهمترین مفاهیم مطرح شده توسط کلاین آشنا می سازد

بیشتر بخوانید

آیا مادر خوبی هستم؟

معرفی کتاب آیا مادر خوبی هستم؟ مصاحبه هایی با دکتر رفعتیان است به شیوه ای "وینیکاتی" اما در عین حال منحصر به خود، از ابعاد پیچیده و ناشناخته رابطه مادر و کودک می گوید.

بیشتر بخوانید

یک فنجان چای با بزرگان روانکاوی

معرفی کتاب یک فنجان چای با بزرگان روانکاوی درباره ۶ مصاحبه با زیگموند فروید، ژاک لکان، آندره گرین، توماس آگدن، اتو کرنبرگ و جویس مک دوگال است.

بیشتر بخوانید
1 2 3 4